Školní zpravodaj - září 2011

Datum 4.7.2019
Školní zpravodaj - září 2011

Vážení rodiče, přátelé školy, chlapci a děvčata, je prima, že zase začíná škola! Letošní prázdniny byly trošku mokré a o to více se jistě těšíte na to, co nového vás ve škole čeká.

Zářijový Školní zpravodaj je v .pdf formátu ke stažení ZDE

Cílem pro nový š

kolní rok v ZŠ Kunratice je KVALITA a jejím symbolem bude KUNRATICKÝ VĚTRNÍK

O prázdninách jsme prováděli údržbu školy, v historické budově
jsme připravili novou kmenovou třídu pro 4.A, rozšířili jsme počet míst v šatnách, byla ukončena rekonstrukce školní jídelny a od 29. srpna si už pochutnáváme na výborném jídle, které připravují paní kuchařky. Jistě budete překvapeni, že ve školním areálu vyrostlo nové dětské hřiště. Za to, že existuje, děkujeme firmě Pragoelast, která poskytla na jeho výstavbu velký dar.  Od 2.září budete mít možnost jezdit do školy i na kole! Z grantu projektu Bezpečné cesty do školy a z darů rodičů vznikla Kolárna, kde si budete moci své kolo bezpečně uložit. V průběhu září bude ve třech třídách instalována nová interaktivní tabule. Jedna je pořízena z projektu Pomáháme školám k úspěchu a dvě tabule jsou pořízeny opět z darů rodičů. Děkujeme.

Ohlédněme se do minulého roku, kdy jsme se jako pilotní škola stali součástí významného pedagogického projektu  Pomáháme školám k úspěchu, který je podporován z prostředků nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION. První rok v tomto projektu nám ukázal, že pedagogický rozvoj školy může probíhat zcela jinak, než jak jsme si doposud mysleli. Cesta  rozvoje musí  být vedena  k jasným cílům,  s porozuměním,  v bezpečném a inspirativním prostředí, s možností si vyžádat zpětnou vazbu. Uvnitř školy je potřeba promyšleně tvořit nástroje a podporovat mechanismy, které rozvoj školy dlouhodobě udrží. Projekt

Pomáháme školám k úspěchu je nejvýznamnějším projektem školy. Další projekty, které ve škole v tomto školním roce pokračují a aktivně se jich zúčastňují žáci školy, nám umožňují si ověřovat, jak zajistit trvale udržitelný rozvoj života - projekt Ekoškola a projekt GLOBE, jak se naučit učit s výpočetní technikou - projekt Vzdělání 21 a jak být více motivováni pro výuku cizích jazyků - projekt Comenius. Ve spolupráci s občanským sdružením Patron jsme školu registrovali do projektu Rodiče vítáni. (www.rodicevitani.cz).

Pedagogický tým školy je stabilizovaný a zvládl v průběhu školního roku mnoho práce. Je to dobrý tým odpovědných, zapálených  a pracovitých lidí. To, čeho si velice cením, je obrovské pracovní nasazení a ochota pracovat každý sám na sobě i pro druhé. Významná je právě spolupráce pedagogů. Všichni se neustále učíme a učení je proces. V posledních dnech letních prázdnin jsme společně dokončovali Projekt pedagogického rozvoje školy do roku 2014, plánovali nadcházející školní rok a vyjeli na třídenní výjezdní školení. Organizačně ho zajišťovalo vedení projektu Pomáháme školám k úspěchu. Proběhlo zde velmi příjemné a tvůrčí setkání kunratických pedagogů s kolegy z Karviné ze ZŠ Mendlova. Obsahem setkání bylo vyhodnocení roční účasti v projektu, vzájemné sdílení a pracovní dílny, které vedli někteří učitelé z obou škol.

Nová kvalita bude znát i ve školní jídelně. Rok bez naší školní kuchyně je za námi! Vedení kunratické radnice věnovalo velikou pozornost proměně staré školní jídelny. Rozšířená a moderně vybavená školní kuchyně bude opět od září vařit. Na výběr bude nejméně ze dvou jídel, bohatého salátového baru a několika druhů nápojů. Na výborné polévky paní kuchařky jistě také nezapomenou.

Jsem rád, že minulý školní rok byl v rámci spolupráce rodičů a školy tím nejúspěšnějším. Rád bych touto cestou poděkoval všem z O.S. PATRON, které rodičovské aktivity zastřešuje. Za organizaci této tvůrčí spolupráce bych rád poděkoval především paní Kateřině Círové a paní Brigitě Waning. Ty stály u zrodu Rodičovských kaváren, ale podařilo se jim spolupracovat s velkým množstvím rodičů. Tato spolupráce vyvrcholila v červnu na Zahradní slavnosti. Ve spolupráci s paní Renátou Linhovou, která řídí komunitní programy školy, byla Zahradní slavnost velikým kunratickým svátkem a tečkou za minulým školním rokem. Velmi si cením toho, jak nám vy rodiče pomáháte s rozvojem školy. Díky vašemu zájmu, ale i sta-rostlivosti naší kunratické radnice a především velkého pracovního nasazení všech ve škole, takpostupně vzniká naše dobrá kunratická škola.

Proto si jako ředitel školy cením toho, že proměnu školy vnímají jak rodiče, tak náš zřizovatel MČ Praha Kunratice.
Nový školní rok zahajujeme s počtem 530 žáků. Kapacita školy je však pouze 540 žáků. Proto jsme ve Školské radě již řešili problém, jak školu rozšířit a jak zajistit, aby se zejména všechny kunratické děti dostaly v dalším školním roce do první třídy. Budeme potřebovat nové učebny. To, že se počet žáků za čtyři roky zvýšil o 200, je dokladem toho, že se snažíme dělat vše co nejlépe. Sami však na vše nestačíme a proto děkuji všem, kteří školu ve všech směrech podporují.
Především myslíme na naše žáky. Pro ně je připraven bohatý program na celý školní rok. Vše se děti dozví od třídních učitelů, paní vychovatelek ve školní družině a školním klubu, vedoucích zájmových kroužků, trenérů sportovních aktivit. Podrobné informace naleznou všichni ve Školním bulletinu proškolní rok 2011/2012 a na webu školy – www.zskunratice.cz. O aktivitách školy budeme průběžně informovat i v Kunratickém zpravodaji.

Všem našim učitelům, vychovatelům, asistentům, provozním zaměstnancům, zaměstnancům školníkuchyně, všem žákům a jejich rodičům i všem našim podporovatelům a vedení radnice MČ Praha Kunratice přeji dobrý školní rok 2011/2012.
„Holky a kluci jdeme na to!“
Vít Beran, ředitel školy